Think Mice

Skanska z MAKATA Creative Group

sierpień 2017

Dom produkcyjny MAKATA odpowiadał za organizację serii eventów zrealizowanych na zlecenie firmy SKANSKA. Eventy odbyły się na specjalnie stworzonym, tymczasowym Placu CytryNowym na "serku wolskim", u zbiegu ul. Okopowej i al. Solidarności.

Plac wytyczono w miejscu, gdzie kilkadziesiąt lat temu rozstawiał się targ miejski. Dziś ten teren przejęła firma SKANSKA, która planuje zbudować tu zespół biurowców wraz ze 130-metrowym wieżowcem. Tymczasowy Plac CytryNowy to wynik kooperatywy SKANSKA oraz Miasta Stołecznego Warszawa. Jest miejscem rekreacji dla mieszkańców i ma na celu zaprezentowanie i docenienie 100-letniej historii Woli.

W ramach działań aktywacyjnych dla mieszkańców na placu zorganizowana została seria trzech eventów: Rowerowy CytryNowy, Filmowy CytryNowy oraz CytryNowy w Formie.

Rowerowy CytryNowy to inicjatywa aktywująca miłośników dwóch kółek. W dniach 01-02.04 przygotowano mobilny serwis rowerowy wypełniony sprzętem i częściami zamiennymi, gdzie mieszkańcy z pomocą specjalnie oddelegowanych mechaników, mogli wykonać profesjonalny serwis swoich rowerów oraz bezpłatnie naprawić lub wymienić drobne, zużyte części. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których przygotowano specjalną strefę zabaw.

Kolejny event na Placu Cytrynowym miał miejsce 21.05, kiedy to zorganizowana została akcja Filmowy Cytrynowy. W ramach tej inicjatywy przygotowano dla mieszkańców specjalne kino letnie pod chmurką, gdzie przez cały wieczór, aż do nocy emitowane były filmy, których bohaterem było miasto Warszawa: Warszawa 1935, Motylem jestem czyli romans 40-latka oraz Wniebowzięci.

Ostatni, zwieńczający event CytryNowy w Formie odbył się 9.07. Wydarzenie było kontynuacją wsparcia budowania i przygotowywania formy mieszkańców do sezonu i oferowało lokalnej społeczności konsultacje z lekarzami dwóch specjalności: dietetykiem oraz fizjoterapeutą.  Dużą popularnością cieszył się również konkurs, polegający na przejechaniu na rowerku stacjonarnym dystansu między dwoma pobliskimi inwestycjami firmy SKANSKA – Generation Park oraz Spark, wynoszącego 1,8 km tam i z powrotem. Każdy, kto go przejechał otrzymał sadzonkę drzewka cytrynowego.
Tego dnia organizatorzy wydarzenia postawili również na organizację warsztatów rowerowych, podczas których profesjonaliści uczyli mieszkańców jak dbać i serwisować swoje rowery. Miłym i smacznym elementem eventu było również tzw. Live Cooking. Na oczach mieszkańców powstawały wyjątkowe i pyszne dania, które mogli na bieżąco kosztować. Dla aktywnych rodziców przygotowano również strefę dziecięcą, gdzie na czas udziału w oferowanych aktywnościach, mogli zostawić swoje pociechy pod opieką profesjonalnych Pań animatorek.

Dom produkcyjny MAKATA odpowiadał za kompleksową produkcję wszystkich wydarzeń, w tym technikę, scenografię, logistykę, catering oraz koordynację atrakcji i podwykonawców.

Mediarun

Produkcja MAKATA w zestawieniu TOP 5 najlepszych reklam miesiąca

lipiec 2017

TOP 5 - najlepsze reklamy telewizyjne ostatniego miesiąca!

Po raz kolejny publikujemy subiektywne zestawienie najlepszych polskich spotów reklamowych minionego miesiąca. Jedne nas wzruszają, inne bawią, trzecie przyciągają wzrok piękną scenografią. Na pewno nie przejdziesz obok nich obojętnie!

Czy zabytkowe pociągi wystarczą, by stworzyć piękną wizualnie i przyciągającą uwagę reklamę festiwalu muzycznego? H&M i Stacja Muzeum udowadniają, że tak! W końcu zapraszają nas na podróż po trendach w polskiej muzyce.

MICE Poland

Jacek Żerdziński, Event Director MAKATA w magazynie MICE Poland

czerwiec 2017

Jak ocenia Pan fakt, że zleceniodawcy (firmy końcowe) zarzucają agencjom, że te nie przykładają się do przygotowywania ofert?

Jak w każdym aspekcie naszego życia, to czynnik ludzki ma tu największe znaczenie. Ocena klientów zależy od jakości pracy i wartości merytorycznej jaką są w stanie dostarczyć poszczególne podmioty.
W branży MICE, tak samo jak w każdym innym sektorze biznesu, istnieją firmy charakteryzujące się zarówno pracą na wysokim poziomie, jak i te, których działania pozostawiają wiele do życzenia. Osobiście zawsze przywiązuję dużą wagę do konstruowania ofert. Wymagam od siebie i mojego zespołu aby każda propozycja, która od nas wychodzi była szyta na miarę, transparentna
i dopracowana w każdym detalu. Pomijając przypadki niekompetencji i niedbalstwa, myślę, że niedociągnięcia ze strony agencji eventowych zdarzają się najczęściej w sytuacjach, kiedy na przygotowanie oferty otrzymują one nierealne deadliny lub gdy briefy nie są wystarczająco szczegółowe, a budżety niedookreślone.

OOH Event

MAKATA po raz kolejny dla marki Avène

czerwiec 2017

MAKATA Creative Group była odpowiedzialna za produkcję konferencji prasowej zorganizowanej w ramach corocznej kampanii realizowanej przez firmę Pierre Fabre z okazji Światowego Dnia Wody. Wydarzenie odbyło się 30 marca 2017 r. w warszawskim studio Pin-Up.

Konferencja podzielona została na trzy etapy skierowane do różnych grup odbiorców i trwała cały dzień. W pierwszych dwóch częściach wzięli udział dziennikarze, natomiast w trzeciej blogerzy. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 130 osób.

Głównym celem spotkania była promocja odpowiedzialnego zabezpieczania się przed słońcem. Przybyłych dziennikarzy oraz blogerów przywitał Philippe Coudière, General Manager Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska. Gościem specjalnym była natomiast dr Marzena Lorkowska-Precht, lekarz medycyny estetycznej i międzynarodowy specjalista medycyny anti-aging, która podczas ciekawej prezentacji przypomniała czym grozi opalanie się bez zabezpieczeń.

Scenografia spotkania nawiązywała do Światowego Dnia Wody. Przestrzeń studia Pin-Up wypełniona została oświetleniem imitującym podwodny świat. Niebieskie światło skierowano zarówno na sufit, podłogę, jak i ściany, zaś białe, nowoczesne meble stały się dla niego doskonałym tłem. Na jednej ze ścian wykonana została projekcja z podwodną animacją. Na specjalnie rozstawionych ekspozytorach umieszczono również dekoracyjne, szklane kule wypełnione wodą, w których zatopione zostały kosmetyki przeciwsłoneczne Avène.

Dom produkcyjny MAKATA odpowiadał za kompleksową realizację działań w zakresie aranżacji scenografii, koordynacji techniki: nagłośnienia, oświetlenia i multimediów oraz opracowania projektu 3D i nadzoru nad przebiegiem eventu.

Meetingplanner

Premiera nowej linii Avon Mark z MAKATĄ

czerwiec 2017

MAKATA Creative Group była producentem wykonawczym imprezy zorganizowanej z okazji wprowadzenia na rynek nowej linii kosmetyków do makijażu Avon Mark. Organizatorem wydarzenia była agencja PR Premium.

W piątkowy wieczór, 10 marca w „Czerwoniaku” w Forcie Mokotów, pod hasłem Kto powiedział, że nie możesz? odbyło się wyjątkowe wydarzenie – premiera nowej linii kosmetyków AVON Mark. W jednym miejscu spotkały się topowe blogerki urodowe, youtuberki i instagirls. Podczas eventu goście poznali charakter nowej linii kosmetyków AVON - w najbardziej nasyconych kolorach, zachęcającej do eksperymentowania z lookiem.  

Twarzą Avon Mark została Patricia Kazadi, energiczna i kreatywna osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka. W towarzystwie Red Lipstick Monster, najbardziej zasięgowej blogerki urodowej opowiedziały gościom o nowej linii kosmetyków. Spotkanie poprowadziła Kasia Burzyńska.

Po części oficjalnej, którą uświetnił m.in. występ artystyczny bębniarzy w oprawie ultrafioletowego oświetlenia, na gości czekał szereg zaplanowanych atrakcji. Wśród nich Strefa Makijażu, w której uczestnicy mogli skorzystać z porad ekspertów dotyczących makijażu oraz stworzyć stylizacje przy wykorzystaniu linii Mark, Strefa Digital z fotobudką Light Ring z personalizowanym tłem, czy Strefa Zabawy gdzie na gości czekał DJ serwujący taneczną muzykę klubową.

Dom produkcyjny MAKATA odpowiadał za kompleksową realizację działań w zakresie aranżacji scenografii, koordynacji techniki: nagłośnienia, oświetlenia i multimediów oraz opracowania projektu 3D i nadzoru nad przebiegiem eventu.

OOH Magazine

Sylwia Plakut i Łukasz Choroń w Makacie

czerwiec 2017

Zespół MAKATA Creative Group powiększył się o dwie nowe osoby. Stanowisko business development managera objęła Sylwia Plakut, a creative managera Łukasz Choroń.

Sylwia Plakut odpowiadać będzie za pozyskiwanie nowych klientów, koordynację prowadzenia procesu sprzedażowego, jak również opiekę nad partnerami biznesowymi firmy. Wcześniej współpracowała m.in. z New Media Ventures, gdzie pełniła funkcję business development managera oraz
z wydawnictwem Fashion Group (Fashion Magazine), gdzie pracowała na stanowisku dyrektora wydawniczego. Jako freelancer zdobywała doświadczenie w środowisku startupów. Z branżą reklamową związana od ponad 12 lat.

Łukasz Choroń zajmie się natomiast tworzeniem kreatywnych koncepcji dla klientów działu eventowego. Jako creative pracował m.in. w agencji Defacto, gdzie realizował projekty dla takich marek jak Nissan, LEGO, Samsung, Ghelamco i Deloitte. Związany był również z agencją NCF Group, gdzie pracował dla marek Volkswagen, Credit Agricole, Microsoft czy PKP. Z branżą eventową związany od niemal 18 lat.    

„Zatrudnienie nowych osób to dla nas kolejny etap sukcesywnie realizowanej wizji rozwoju.  Nowoutworzone stanowiska pozwolą nam wzmocnić nasze zespoły i zapewnić klientom jeszcze bardziej kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji.” – podsumowuje Wiktor Zbroja, prezes MAKATA Creative Group.

Media&Marketing Polska

Odpowiada Wiktor Zbroja, CEO Makata Creative Group

kwiecień 2017

 1. Zacząłem pracę w reklamie... dawno, dawno temu, jeszcze w minionym wieku 
 2. Najtrudniejsze w mojej pracy... są chyba jednak poranne pobudki przed 4:00 rano, tak aby zdążyć na plan zdjęciowy na 5:30.
 3. Najwięcej przyjemności sprawia mi... sytuacja, gdy całe miasto jest obwieszone bilbordami z reklamami, do których zrobiliśmy zdjęcia.
 4. Wzoruję się... tylko na najlepszych.
 5. Inspiruje mnie... moja żona Marta. Fakt, że jest artystką sprawia, że uczy mnie innego, często lepszego spojrzenia na otaczającą mnie rzeczywistość. 
 6. Wymarzony klient to… klient płacący terminowo.
 7. Chciałbym pracować... nadal z tymi ludźmi, z którymi pracuję i tworzę na co dzień ten biznes.
 8. Kampania, z której jestem najbardziej dumny... wyprodukowaliśmy w tym roku kilkadziesiąt różnych kampanii i trudno mi wskazać jedną. Myślę, że  najbardziej jestem dumny z mojego zespołu, który dał radę to wszystko wykonać, dbając zawsze o każdy detal i najwyższą jakość.
 9. Moja ulubiona reklama... ciężko taką jednoznacznie wskazać, powstaje dziś wiele reklam na wysokim poziomie. Szczególnie dobre są obecnie kreacje internetowe. Muszę przyznać, że duże wrażenie w minionym roku zrobiła na mnie reklama perfum Kenzo World, którą wyreżyserował Spike Jonze.
 10. Najczęściej zapominam... o tym, o czym zapomnę zanotować w moim kalendarzu.
 11. Wściekam się… raczej mi się to nie zdarza, jestem człowiekiem z natury spokojnym.
 12. Nie toleruję... spóźnialstwa. 
 13. W życiu nie zrezygnowałbym... z mojej pracy.
 14. Marzy mi się... w tej chwili nowy traktor do mojego domu na wsi.
 15. Gdy potrzebuję energii... sięgam po naszego, znanego już naszym klientom, firmowego energetyka Speed Demon Makata

EventPlatforma

MAKATA po raz kolejny dla AVON Polska

luty 2017

MAKATA Creative Group była producentem wykonawczym konferencji prasowej zorganizowanej 
z okazji 25-lecia obecności marki AVON na polskim rynku. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 13 stycznia 2017 r. była agencja PR Premium. 

Spotkanie było okazją do przedstawienia ambasadorki nowej marki zapachowej Avon Viva La Vita, Małgorzaty Kożuchowskiej – jednej z najbardziej cenionych, polskich aktorek.

Podczas konferencji, Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o tym, jak zmieniał się jej styl i postrzeganie piękna przez ostatnie 25 lat. Rozmowa stała się też idealną okazją do zaprezentowania nowej linii kosmetyków do makijażu - AVON True.

W rozmowach o pięknie Małgorzacie Kożuchowskiej towarzyszyły: Marzena Rogalska – prowadząca spotkanie, Barbara Goździkowska - Dyrektor Generalna AVON Cosmetics Polska oraz Julita Jaskółka - makijażystka gwiazd. Podczas eventu gościom zaprezentowano również najnowszą kampanię zdjęciową oraz film reklamowy, z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, zrealizowany w Rzymie.

Wydarzenie zorganizowane zostało w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich i wzięło w nim udział ponad 110 przedstawicieli mediów. Dom produkcyjny MAKATA odpowiadał za kompleksową realizację działań w zakresie aranżacji scenografii, koordynacji techniki (nagłośnienia, oświetlenia, multimediów) oraz nadzoru nad przebiegiem eventu. 

Magazyn MICE

MAKATA po raz kolejny dla AVON Polska

luty 2017

MAKATA Creative Group była producentem wykonawczym konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 25-lecia obecności marki AVON na polskim rynku. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 13 stycznia 2017 r. była agencja PR Premium. 

Spotkanie było okazją do przedstawienia ambasadorki nowej marki zapachowej Avon Viva La Vita, Małgorzaty Kożuchowskiej – jednej z najbardziej cenionych, polskich aktorek.

Podczas konferencji, Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o tym, jak zmieniał się jej styl i postrzeganie piękna przez ostatnie 25 lat. Rozmowa stała się też idealną okazją do zaprezentowania nowej linii kosmetyków do makijażu - AVON True.

W rozmowach o pięknie Małgorzacie Kożuchowskiej towarzyszyły: Marzena Rogalska – prowadząca spotkanie, Barbara Goździkowska - Dyrektor Generalna AVON Cosmetics Polska oraz Julita Jaskółka - makijażystka gwiazd. Podczas eventu gościom zaprezentowano również najnowszą kampanię zdjęciową oraz film reklamowy, z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, zrealizowany w Rzymie.

Wydarzenie zorganizowane zostało w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich i wzięło w nim udział ponad 110 przedstawicieli mediów. Dom produkcyjny MAKATA odpowiadał za kompleksową realizację działań w zakresie aranżacji scenografii, koordynacji techniki (nagłośnienia, oświetlenia, multimediów) oraz nadzoru nad przebiegiem eventu. 

Meetingplanner

Wiktor Zbroja, Prezes MAKATA Creative Group

styczeń 2017

Wydarzenie roku:
Myślę, że biorąc pod uwagę skalę i znaczenie wydarzeń nie tylko w Polsce, ale również na świecie, na szczególną uwagę zasługują Szczyt NATO w Warszawie oraz Światowe Dni Młodzieży. W organizację tych przedsięwzięć zaangażowanych było tysiące ludzi, w tym także przedstawicieli branży eventowej. Oba wydarzenia pokazały, że Polska jest w stanie udźwignąć tak duże realizacje i zapewnić ich uczestnikom warunki na europejskim poziomie. 
Nie bez znaczenia dla rynku eventowego było również  otwarcie kolejnych, dużych obiektów konferencyjnych: Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jesionce. Powstawanie nowych powierzchni to tylko kolejne potwierdzenie prężnego rozwoju naszego sektora rynku.
 

Rozczarowanie:
Niestety w dalszym ciągu jest to komunikacja po procesie przetargowym na linii klient-agencja. Cały czas zdarza się, że agencje nie otrzymują feedbacku po zakończonym konkursie ofert. Brak szczerej i rzetelnej informacji zwrotnej po przegranym przetargu powoduje, że oferenci nie są w stanie wyciągać odpowiednich wniosków. To błąd, gdyż odpowiednia komunikacja pozwoliłaby agencjom w szybszy sposób podnosić jakość przygotowywanych propozycji, a co za tym idzie realizowanych usług.


Trend:
Kontynuacja budowania zaangażowania uczestników eventów, głównie z pomocą nowoczesnych technologii. Kolejny rok z rzędu stawiano na interaktywność, aktywizację gości i wykorzystywanie przez nich mediów społecznościowych, umożliwiających im na bieżąco dzielenie się ze światem tym, co robią i gdzie aktualnie się znajdują. Jest to odpowiedź na coraz wyraźniej określane zapotrzebowanie klientów, którzy chcą budować emocje wokół swoich marek i komunikować je za pomocą różnych platform po to, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. 
 

Mój biznes:
2016 był dla nas kolejnym, dobrym rokiem. Udało nam się zrealizować kilkadziesiąt projektów, zarówno dla małych klientów o umiarkowanych budżetach, jak również tych wysokobudżetowych dla dużych, rozpoznawalnych marek. Cieszy nas ta różnorodność wydarzeń, które mamy szansę produkować.
Równie ważny jest dla nas fakt, że naszą pracę dostrzega także branża. W marcu nasz Event Director – Jacek Żerdziński, znalazł się w zaszczytnej trójce nominowanych do nagrody towarzyszącej MP Power Awards – Kreatywny Roku Branży Eventowej. To dowód na ugruntowaną  pozycję naszej firmy w branży MICE. 
Z uwagi na rosnącą ilość klientów, wzmocniliśmy także nasz zespół o cztery nowe osoby. W 2017 r. życzylibyśmy sobie utrzymać to dobre tempo rozwoju.